You are currently viewing Projekt NFT dla Valor University

Projekt NFT dla Valor University

Witaj 🙂

Przedstawiam w tym artykule projekt jaki powstał dwa lata temu dla Valor University. CO to jest NFT ? NFT jest skrótem od angielskiego non-fungible token, co możemy przetłumaczyć jako token niezamienny, niezbywalny. NFT jest cyfrowym aktem własności zapisanym na blockchainie. Także powstała pierwsza seria ilustracji dla giełdy NFT 🙂 Przedstawiam sześć pierwszych ilustracji jakie powstały. Sporo godzin rysowania na tablecie 🙂

NFT jest bardzo ciekawą sprawą no i rośnie tą giełdą zainteresowanie.
Niebawem zapewne i Wy się tym „tematem” zainteresujecie 🙂

Tokeny NFT to zapisy w sieci blockchain, które zawierają indywidualne identyfikatory. Znane dotychczas pliki w Internecie można kopiować, przechowywać na dyskach i przesyłać. NFT nie podlegają kopiowaniu, a przesyłać je można tylko pomiędzy wirtualnymi portfelami użytkowników. 

Jedną z pierwszych słynnych na cały świat transakcji NFT było sprzedanie w 2021 roku  cyfrowej grafiki „Everydays: The First 5000 Days” Mike’a Winkelmanna przez dom aukcyjny Christie’s. Hinduski inwestor Vignesh Sundaresan za kwotę 69 mln dol. kupił token NFT, który potwierdza autentyczność dzieła i prawo do jego własności.

 

Kupując dzieło sztuki w świecie rzeczywistym, potwierdzenie własności dostaje się na papierze. A jak to wygląda w sytuacji, gdy dzieło powstało w świecie wirtualnym i jest np. grafiką czy modelem 3D lub rzeźbą cyfrową? Wówczas sprawdza się właśnie NFT, ponieważ kupując je, nabywca zostaje przypisany do nabywanego dzieła jako właściciel i każdy może sprawdzić to w sieci blockchain. 

Dodaj komentarz